دسته‌بندی نشده, وبلاگ

تزیینات فلزی در دکوراسیون منزل

کمی درخشندگی به همراه خشنی فلز ممکن است همان چیزی باشد که طراح برای دکوراسیون منزل شما تجویز کرده باشد تا آن را از حالت کسلی و بی روح خارج کند. اگر میخواهید دکوراسیون دیوارها هایتان پویاتر شود باید نقاشی  ها و تابلوهای تخت را پشت سر بگذارید و به چیزهای عجیب و غریب و خاص مانند مجسمه های هنری سیمی، حیوانات سه بعدی و تزیینات فلزی ابرقهرمانان برای جایگزینی آن فکر کنید.

بسیاری از ایده هایی که ما در این مطلب آماده کرده ایم قطعا از نظر هزینه  ارزش بالایی ندارند اما در سبک خودشان ارزشمند و خاص هستند .ما در این مطلب ایده های گوناگون برای استفاده از تزئینات فلزی در دکوراسیون سبک های مختلف  آماده کرده ایم. تا انتهای مطلب  همراه ما  باشید.

 

تاثیر تزیینات فلزی

تزیینات فلزی عموما زنجیره هایی هستند که از قطعات کوچک فلزی تشکیل شده و فرم ها و انواع مختلفی را به وجود می آورند. این نوع تزیینات در طول زمان کاربردهای گوناگونی داشته  و به مرور تکامل یافته اند.

به طور مثال در قرون وسطا برای ساخت زره شوالیه ها و در دهه 80 در تزیینات برخی از لباس ها مورد استفاده قرار می گرفتند.

پس از آن برای مدتی به فراموشی سپرده شد  تا دوباره در سال 2007 میلادی به دنیای دکوراسیون وارد شدند و بیش تر برای ساخت صندلی ها و روشنایی ها کاربردی بودند. اما امروزه این عناصر تنها برای تزیینات به کار نرفته و نقش های کاربردی تری را در دکوراسیون ایفا می کنند.

 

زنجیره فلزی برای تفکیک فضاها
در تزیینات فلزی  زنجیره ها، در قالب یک پارچه در هر متر مربع در دسترس است. بنابراین مهم ترین کاربرد آن ها را می توان در تفکیک و جدا نمودن فضاهای مختلف از هم دانست. در واقع این زنجیرهای فلزی پارتیشن های آویزانی هستند که بدون محدود کردن نور و دلگیر شدن محیط به ساماندهی فضا کمک می کنند.

تزیینات فلزی برای پوشاندن پنجره
یکی از زیباترین کاربردهای زنجیرهای فلزی استفاده از آن ها به عنوان پرده برای پنجره هاست. هنگامی که این زنجیرها از قطعات کوچک و هم اندازه تشکیل شده باشند بافت توری مانندی را به وجود می آورند که تا حدی می تواند نور ورودی از پنجره را کنترل کرده و در عین حال اجازه لذت بردن از فضای بیرون را نیز می دهد. این تزیینات فلزی جلوه بسیارعالی  را به فضای اتاق خواب می بخشند.

این مطلب را نیز از دست ندهید: پارچه مبل استیل را هوشمندانه انتخاب کنید!

ایمن سازی شومینه با زنجیر فلزی
تزیینات فلزی  زنجیرهای فلزی در این مورد بیش تر از تزیینی بودن جنبه کاربردی  و حفاظتی را دارند. این مورد  بیش تر به عنوان یک توری فلزی شناخته می شود، در مقابل شومینه قرار می گیرد و برای ایمنی بیش تر به کار گرفته می شود. اما نوع نصب کردن و آویزان شدن توری نیز  می تواند کمی به زیبایی محیط کمک نماید. این مدل بیش تر برای سبک های صنعتی مناسب  ترخواهد بود.

 

تزیینات فلزی برای ایجاد جلوه های بصری نور

از پرکاربردترین مصارف تزینات فلزی در آباژورها و روشنایی ها است،  این قطعات توپر و تو خالی فلزی و همین طور اشکال دایره مانند  باعث ایجاد سایه روشن بسیار زیبایی بر روی زمین و دیوار شده و در نتیجه نمای  زیبایی را به نمایش می گذارد.

در تزیینات فلزی زنجیرهای فلزی می توانند دارای بافت های بسیار ظریف و زیبایی بوده و   برای تزیین انواع وسایل نظیربه تزیین گلدان، رومیزی، زیر بشقابی و …. به کار روند. همگی برای این کار  مناسب  هستند و اگر به درستی مورد استفاده قرار بگیرند، تکمیل کننده دکوراسیون شما خواهند بود.

تزیینات فلزی برای میز غذاخوری
آخرین کاربردی که از تزیینات فلزی به شما معرفی می کنم کاربردشان در تزیین  برای میز غذاخوری است. حلقه دستمال، رانر و حتی محلی برای قرار دادن قاشق و کارد، همگی ایده های عالی  و جذاب برای یک میز غذاخوری بدون نقص هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *